Nowa składka zdrowotna w podatku liniowym

Nowa składka zdrowotna w podatku liniowym od nowego roku zostaje zmieniona. Przedsiębiorcy stosujący, jako formę rozliczeń podatek liniowy muszą nastawić się na dodatkowe spore obciążenia finansowe. Przypominając, w tej formie występuje podatek ze stawką 19% i nie są stosowane żadne progi podatkowe czy kwota wolna od podatku.

Składka zdrowotna w podatku liniowym wyniesie 4,9%, a zależna będzie od wysokości dochodu uzyskanego w danym miesiącu. Minimalna wysokość składki zdrowotnej dla dochodu do 5510 zł to 270,90 zł. Powyżej tej wielkości dochodu składka wyliczana jest procentowo, dla przykładu przy miesięcznym dochodzie w wysokości 10 000 złotych składka wyniesie 490 zł, natomiast przy dochodzie w kwocie 30 000 złotych składka opiewać będzie na kwotę 1470 zł. Wyliczona składka będzie zatem opłacana w różnej wysokości w każdym miesiącu.

Nowy program likwiduje możliwość odliczania składki zdrowotnej od podatku. Zmiany te w konsekwencji sprawiają, iż przedsiębiorcy rozliczający się w formie podatku liniowego od nowego roku zapłacą znacznie wyższe daniny na rzecz Państwa.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe