Księgowość dla małej firmy

Księgowość dla małej firmy może być prowadzona samodzielnie, przy pomocy programu lub przez profesjonalne biuro rachunkowe.

Księgowość uproszczona jest mniej skomplikowana i tańsza niż w przypadku pełnej ewidencji finansów w firmie. Najpowszechniejszym sposobem jest księga przychodów i rozchodów, którą wybierają właściciele firm rozliczający się na zasadach ogólnych lub podatkiem liniowym.

W przypadku tej formy księguje się przychody, czyli tzw. wpływy otrzymane od klientów i koszty w postaci firmowych wydatków. Jeżeli przedsiębiorca wystawia kilka faktur miesięcznie i nie ma wielu kosztów, to z reguły decyduje o prowadzeniu ewidencji samodzielnie – jedynym wymogiem tej opcji jest znajomość przepisów, skrupulatność i dokładność.

Gdy jednak okazuje się, że przedsiębiorcę przerasta liczba ustaw i za dużo czasu spędza przy spisywaniu każdej operacji gospodarczej to warto rozważyć zatrudnienie ekspertów, którzy zajmą się ewidencją majątku, pilnowaniem dokumentacji i terminów, a co najważniejsze odciążą właściciela podmiotu gospodarczego od stresu i obowiązku związanego z prowadzeniem księgowości.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe