Koszt założenia sp z o.o.

Rozpoczynając działalność przedsiębiorstwa stajemy przed dużym dylematem jakim jest wybór formy działalności. Możemy wybrać działalność gospodarczą lub jedną ze spółek od spółki cywilnej aż po spółkę akcyjną. W Polsce najchętniej wybieraną formą spółki jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to spółka z osobowością prawną, co oznacza, że wspólnicy nie ponoszą odpowiedzialności za zobowiązania spółki.

Koszt założenia sp zoo jest kilkakrotnie niższy od kosztu założenia spółki akcyjnej, która także posiada odpowiedzialność prawną. Kapitał zakładowy w spółce z o.o. To tylko 5 000 złoty, podczas gdy w spółce akcyjnej musi być to już wkład o wiele większy wynoszący 100 000 złoty. Koszt założenia sp zoo posiadającej osobowość prawną jest główną przyczyną, dla której jest ona najczęściej wybieraną formą spółki.

Do kosztów rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością trzeba doliczyć jeszcze pewne opłaty na usługi notarialne, opłatę, którą płacimy wraz ze złożeniem wniosku VAT oraz przy wpisie do KRS.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe