Jak zarejestrować spółkę z o.o. komandytową

Zastanawiasz się, jak zarejestrować spółkę z o.o. komandytową? Słyszałeś, że proces rejestracyjny tej spółki jest nieco inny niż reszty podmiotów gospodarczych? To jest prawda.
Cała procedura rejestracyjna spółki z o.o. komandytowej wygląda inaczej. Jest bardziej skomplikowana i wymaga większej znajomości przepisów prawnych oraz umiejętnego sporządzenia umowy spółki.

By stworzyć ten twór należy założyć dwie osobne spółki, które się w zasadzie połączą. Pierwszą należy zarejestrować spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka komandytowa zostanie powołana, jako druga, gdyż rolę jej komplementariusza będzie pełnić spółką z o.o.
Celem stworzenia takiej spółki jest możliwość skorzystania z płacenia mniejszego podatku tzn. podatek dochodowy odprowadzany zostaje tylko jeden raz. Kolejną zaletą tej spółki, dla której warto ja założyć okazuje się być odpowiedzialność za zobowiązania. W spółce z o.o. komandytowej za należności odpowiada spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jeśli chcesz posiadać, ale nie wiesz jak zarejestrować spółkę z o.o. komandytową skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci przebrnąć przez cały proces rejestracji.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe