Jak założyć sp. z o.o. krok po kroku?

Chcesz rozpocząć własny biznes i zastanawiasz się jak założyć sp. z o.o. krok po kroku? Dobrze trafiłeś! Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat procedur zakładania swojej firmy. Tym sposobem pamiętaj, aby:

– sporządzić i zawrzeć umowę spółki, która powinna mieć formę aktu notarialnego. Ważne jest, aby porządnie przeanalizować treść umowy, ponieważ pozwoli to uniknąć różnego rodzaju drobnych błędów.
– wnieść kwoty z zakupionych udziałów, co jest krokiem w kierunku pokrycia kapitału zakładowego. Na obecną chwilę kwota tego kapitału została obniżona i wynosi 5 000 złotych.
– powołać odpowiednie organy zarządzające spółką. Zarząd jest organem, którego pierwszy skład powołuje się już w trakcie sporządzania umowy spółki, ale w późniejszym czasie nie trzeba go zmieniać. Prócz tego wspólnicy spółki mogą także powołać Radę Nadzorczą lub Komisję Rewizyjną.
– zarejestrować tworzoną spółkę. Krok ten wymaga zaliczenia poprzednich, a więc umowę spółki, kapitał zakładowy oraz powołanie organów.

Czy to, jak założyć sp. z o.o. krok po kroku już jest dla Ciebie jasne? Masz jakieś pytania lub wątpliwości, na które odpowiedź nie została udzielona? W takim razie zapraszam do kontaktu.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe