Jak wygląda założenie spółki z o.o

Spółka z o.o., to spółka, która posiada osobowość prawną. Jest wybierana przez szerokie grono przedsiębiorców, gdyż posiada wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest ograniczona odpowiedzialność wspólników.

Wiele osób chce posiadać własną firmę, ale nie wie jak wygląda założenie spółki z o.o. i jak przebiega ten proces. A nie jest on taki prosty, ponieważ wymaga wypełnienia wielu dokumentów i wniosków oraz złożenia ich w odpowiednich urzędach.
Pierwszym krokiem w zakładaniu spółki z o.o. jest sporządzenie umowy w formie aktu notarialnego. Następnie należy wypełnić wniosek rejestrowy oraz formularze załączników: dotyczące wspólników spółki, danych o przedmiocie działalności spółki oraz osobach uprawnionych do reprezentowania podmiotu. To wszystko trzeba złożyć w sądzie rejestrowym wraz z oświadczeniami członków zarządu i potwierdzeniami dokonania wpłat.

Teraz już wiesz jak wygląda założenie spółki z o.o. i jak sam widzisz nie jest to takie łatwe. Dokumentów jest naprawdę wiele, a każdy musi być sporządzony idealnie. Dlatego jeśli potrzebujesz pomocy i chcesz szybko założyć spółkę z o.o., to skontaktuj się z nami. Załatwimy za ciebie wszystko co będzie sprawiało ci problem. Nie czekaj – zadzwoń!

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe