Czy warto założyć spółkę z o.o.

Przeglądając statystyki, która forma prowadzenia działalności cieszy się największą popularnością można zauważyć, że jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Liczba spółek, które funkcjonują na polskim rynku świadczy o tym, że większość podmiotów gospodarczych na pytanie czy warto założyć spółkę z o.o. odpowiedziałaby twierdząco.

Spółka z o.o. jest spółką kapitałową a co za tym idzie posiada osobowość prawną. Ta cecha pozwala jej na ograniczenie odpowiedzialności wspólników za zobowiązania spółki. W sytuacji nie powodzeń w działalności spółki długi będą egzekwowane z majątku jaki posiada spółka.

Do twierdzącej odpowiedzi na pytanie czy warto założyć spółkę z o.o. skłania także wysokość kapitału zakładowego. W przypadku spółki z o.o. jest to kwota równa 5000 zł, która jest stosunkowo niewielka zwłaszcza jeśli dokona się analizy wysokości kapitału zakładowego spółki akcyjnej. Na początku wspólnicy spółki mogą wpłacić minimalną wartość kapitału a wraz z rozszerzaniem działalności dokonywać jego zwiększenia poprzez kolejne wpłaty na kapitał.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe