• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZmiana zarządu spółki w KRS

Zmiana zarządu spółki w KRS – jak przeprowadzić procedurę aktualizacji danych w KRS? Na jakie ważne elementy procedury warto zwrócić uwagę dokonując zmian w KRS?

Jaką rolę w spółce pełni zarząd?

Na wstępie tego artykułu warto zaznaczyć, że zarząd pełni bardzo istotną funkcję w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Zadaniem zarządu jest reprezentacja spółki na zewnątrz oraz prowadzenie jej spraw. Z tego powodu bardzo istotne jest dokonanie terminowej oraz skutecznej aktualizacji danych spółki w KRS.
Zarząd spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to organ wykonawczy, uprawniony do reprezentacji spółki oraz prowadzenia jej spraw. Warto tutaj zaznaczyć, że w skład zarządu spółki mogą wchodzić wspólnicy oraz osoby trzecie.
Sposób reprezentacji spółki przez zarząd może określać umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Zarząd spółki może być jednoosobowy lub wieloosobowy.
Zmiana zarządu spółki w KRS wpływa na funkcjonowanie całego podmiotu.

Zmiana zarządu spółki w KRS obowiązek aktualizacji danych w rejestrze

Warto podkreślić, że w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością każda zmiana członka zarządu wymaga dokonania zmian w KRS w terminie 7 dni od dnia powołania lub odwołania członka zarządu.
Zmianę należy zgłosić za pomocą formularza KRS Z-3 wraz z niezbędną uchwałą o powołaniu/odwołaniu członka zarządu oraz oświadczeniu członka zarządu.

Pomoc w aktualizacji danych zarządu spółki KRS

Nasza Kancelaria oferuje pomoc „zmiana zarządu spółki w KRS” - profesjonalna pomoc specjalistów prawnych w zakresie przygotowania i złożenia wniosków aktualizacyjnych.

Sprawdź ofertę w zakresie aktualizacji KRS PDF

▸▸▸Oferta aktualizacji danych PDFDane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.