• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZmiana członków zarządu spółki z o.o.

Zmiana członków zarządu spółki z o.o. - w jakim celu dokonuje się zmian aktualizacyjnych w KRS? Czy zmiana danych w KRS jest obligatoryjna?

Jaką rolę pełni zarząd spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?

Zarząd to organ w spółce, który zajmuje się reprezentacją i prowadzeniem spraw firmy. To zarząd zajmuje się wprowadzaniem w życie decyzji, które podejmowane są przez wspólników w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Każdy członek zarządu powołany zostaje poprzez zgromadzenie.

Obowiązek aktualizacji danych w KRS w zakresie członków zarządu spółki

W czasie trwania każdej działalności gospodarczej może okazać się jednak, że nastąpić musi zmiana członków zarządu. Bez znaczenia jaki powód wpłynął na wystąpienie sytuacji - modyfikacja wymaga obligatoryjnej aktualizacji wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym. Spółka z o.o. przed rozpoczęciem prowadzenia działalności musiała uzyskać wpis w KRS. W tym celu wspólnicy musieli sporządzić odpowiedni statut, powołać organy i zebrać kapitał zakładowy. Po uzyskaniu wpisu w KRS umowa stanowiła zbiór zasad, praw i obowiązków, a także najistotniejsze dane spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jeżeli więc przedsiębiorstwo dokonuje w wewnętrznej strukturze zmian, to adekwatnie modyfikacja musi zostać odnotowana także w treści umowy. W tym celu przedsiębiorca dokonuje aktualizacji statutu w KRS.

Zmiana członków zarządu spółki z o.o. oferta i pomoc Kancelarii

Nasza Kancelaria oferuje kompleksową pomoc w zakresie dokonania zmian w KRS - zmiana członków zarządu spółki z o.o.
W imieniu właścicieli spółek przeprowadzimy procedurę wprowadzenia zmian w KRS - przygotowanie i złożenie formularzy aktualizacyjnych.

Zainteresowanych nawiązaniem współpracy zapraszamy do kontaktu.

Sprawdź ofertę w zakresie aktualizacji KRS PDF

▸▸▸Oferta aktualizacji danych PDFDane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.