• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZgłoszenie spółki do KRS

Za pewne większość z Was spotkała się kiedykolwiek z podmiotem gospodarczym, który w nazwie posiadał sformowanie „w organizacji”. Niewielu jest jednak tych, którzy wiedzą co ono oznacza i w jakich sytuacjach się go stosuje.

W momencie podpisania umowy spółki z o.o. powstaje tak zwana spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji. Staje się ona podmiotem tymczasowym, który posiada zdolność do czynności prawnych, co w praktyce oznacza, że może w sposób czynny brać udział w obrocie gospodarczym a także występować na przykład przed sądami czy urzędami. Może ona również posiadać numer NIP, REGON czy konto bankowe. Status ten traci dopiero wtedy gdy nastąpi zgłoszenie spółki do krs na co udziałowcy mają aż 6 miesięcy od chwili zawarcia umowy. Jeśli jednak zaniechają oni tego obowiązku to wszystkie wniesione wkłady i wierzytelności osób trzecich będą musiały zostać zwrócone, a w przypadku gdy jednostka nie będzie posiadać odpowiedniej ilości funduszy, wszczęte zostanie postępowanie likwidacyjne.

Zgłoszenie spółki do KRS odgrywa kluczową rolę w procesie jej zakładania. Bez wywiązania się z tego obowiązku niemożliwe jest prowadzenie działalności gospodarczej.ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.