• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZarząd spółki z o.o.

Dla wszystkich tych, którzy planują otworzenie firmy w postaci spółki z o.o. lub już ich firma funkcjonuje interesującym tematem z pewnością jest zarząd spółki z o.o.. Może on składać się z jednego lub większej liczby członków powoływanych uchwałą wspólników. Kto może być członkiem zarządu? Wspólnik lub ktoś zupełnie niezwiązany ze spółką.

Zarząd spółki z o.o. składa się z kilku osób, więc do czego są oni zobowiązani? Członek zarządu ma prawo do reprezentacji spółki we wszystkich czynnościach sądowych i pozasądowych spółki. Prawo reprezentacji w tej kwestii nie można ograniczyć ze skutkiem prawnym wobec osób trzecich. Oświadczenia spółki powinny być składane przez dwóch członków zarządu lub jednego członka zarządu z prokurentem. Zarząd spółki z o.o. daje prawo i obowiązek jego członkom do prowadzenia jej spraw. Jeżeli jednak sprawa przekracza zakres zwykłych czynności lub któryś ze wspólników nie wyraził zgody na prowadzenie sprawy to wymagana jest uchwała. Ważne jest to, że członek zarządu spółki nie może bez zgody spółki zajmować się interesami konkurencyjnymi ani uczestniczyć w spółce konkurencyjnej.

Dokładne zasady zależą od umowy spółki. Każda umowa może być inna. Jednak jedno jest pewne. Zarząd spółki z o.o. ma za zadanie prowadzić sprawy spółki i reprezentować ją.

Jeżeli interesuje Cię założenie działalności w postaci spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to skontaktuj się z naszą firmą i skorzystaj z pomocy naszych doradców w całym procesie rejestracyjnym spółki.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00


📝Formularz wyceny rejestracji spółkiWażna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.