• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZałożenie spółki z udziałem spółki zagranicznej

Na wstępie tego artykułu warto zaznaczyć, że spółka zagraniczna może być wspólnikiem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – podmiot może objąć udziały w polskiej spółce z o.o. w sposób bezpieczny oraz zgodny z obowiązującym prawem.

Uchwalony przez Sejm Nowy Ład mocno ingeruje w prowadzenie biznesu w Polsce. Wielu przedsiębiorców musi szukać rozwiązań umożliwiających optymalizację podatków. W wielu przypadkach niezbędna jest zmiana formy prawnej działalności. Czy prowadząc spółkę z o.o. również musimy posunąć się do tak istotnych działań?

W spółce z o.o. wprowadzono pojęcie „ukrytej dywidendy”, czyli określonych świadczeń na rzecz wspólników lub osób powiązanych ze spółką. W jaki sposób ominąć dodatkowe opłaty w spółce z o.o.? Korzystną alternatywną może okazać się założenie spółki z udziałem spółki zagranicznej, gdyż spółki zagraniczne z krajów Unii Europejskiej mogą być zwolnione od płacenia podatku od dywidendy ze spółek polskich.

Jeżeli zastanawiają się Państwo nad rozwiązaniem jakim jest założenie spółki z udziałem spółki zagranicznej – zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy potrzebnych informacji oraz szczegółów na temat współpracy oraz dostępnych rozwiązań dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00