• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZalety spółki komandytowej

Sądzisz, że spółka komandytowa będzie najlepszą formą na założenie działalności gospodarczej lecz chcesz się upewnić jakoś w tym przekonaniu? Zalety spółki komandytowej z pewnością utwierdzą Cię, że warto założyć tę formę spółki.

Ważnym czynnikiem decydującym o tym, czy przedsiębiorcy wybiorą tę spółkę jest jednokrotne opodatkowanie zysków spółki. Wspólnicy mogą wybrać opodatkowanie dochodów ze spółki stawką liniową 19%. Spółka ta nie jest obciążona kapitałem zakładowym. Jeżeli dalej chcesz poznać zalety spółki komandytowej, to muszę wspomnieć tutaj o komandytariuszu, którego odpowiedzialność jest ograniczona do sumy komandytowej. Ogromnym czynnikiem wpływającym na decyzje przedsiębiorców o wyborze tej spółki, jest możliwość uczynienia w niej spółki z o.o. lub spółki akcyjnej komplementariuszem, co daje wyeliminowanie osobistej odpowiedzialności osób fizycznych. Spółka ta umożliwia podział ról w spółce na komplementariuszy i komandytariuszy.

Skoro wiesz już jakie są zalety spółki komandytowej to z pewnością możesz już podjąć decyzję, czy na pewno ta spółka będzie dla Ciebie odpowiednia. Podejmując decyzję na tak, możesz już śmiało zabrać się zaproces zakładania. Skorzystaj tutaj z pomocy ekspertów, których oferuje Ci nasza firma.

Zarejestruj spółkę komandytową razem z nami.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.