• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i prostych spółek akcyjnych


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

    ➥ Sprawdź aktualne promocje na usługi!

Publikacje ekspertówZalety prostych spółek akcyjnych

Prosta Spółka Akcyjna będzie nowością w prawie polskich spółek handlowych. Nowe rozwiązania będą dawać wiele możliwości przedsiębiorcom wprowadzający na rynek świeżość i innowacje.

Zalety prostych spółek akcyjnych są obszerne, dlatego warto znać choć kilka z nich.
1. Nieograniczone uprzywilejowania- szerokie możliwości w prostej spółce akcyjnej otwarły się na nieograniczone prawa w zakresie prawa do głosu, prawa do dywidendy, podziału majątku.
2. Łatwa i szybka rejestracja - dla prostej spółki akcyjnej przewidziano bardzo prosty, elektroniczny sposób rejestracji, dzięki czemu można stać się jej posiadaczem w zaledwie 24h.
3. Wiele możliwości pokrycia wkładów na kapitał akcyjny - w odróżnieniu od innych spółek, w prostej spółce akcyjnej wkładam na pokrycie kapitału może być świadczenie pracy lub usług, ale także aporty lub forma pieniężna.
4. Minimalny kapitał akcyjny - jedna z cech, która jest najbardziej rozpoznawalna dla prostej spółki akcyjnej to zdecydowanie jej minimalny kapitał akcyjny wynoszący 1 zł.
5. Ułatwiony obrót akcjami - aby zbyć akcje w P.S.A. wystarczy posiadać formę dokumentową, którą można uzyskać po złożeniu oświadczenia woli, czego dokonać można tradycyjnie lub elektronicznie.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywnyKraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Facebook-Kancelaria-DGiPRejestracja spółki z o.o. 950 zł + wstępna konsultacja GRATIS

➯Formularz wyceny rejestracji spółki