• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówWspólnicy w spółce z o.o.

Spółka z o.o. to forma prawna przedsiębiorstwa, która utworzona jest przez jedną lub więcej osób. Jest to najpopularniejsza forma prawna w Polsce. Wspólnicy w spółce z o.o. odpowiadają za zobowiązania w ograniczonym zakresie. Wspólnikiem może być zarówno osoba fizyczna, jak i osoba prawna czy jednostka organizacyjna nie mająca osobowości prawnej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że założycielem jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie może być inna jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Wspólnicy w spółce z o.o. posiadają prawa i obowiązki. Do praw możemy zaliczyć prawo do uczestnictwa w Zgromadzeniu wspólników, prawo głosu, prawo do udziału w zyskach, prawo do nadzoru nad działalnością spółki, prawo do żądania wyłączenia wspólnika ze spółki, prawo do zbywania udziałów, prawo do kontroli.

Wspólnicy w tej formie prawnej mają obowiązek wniesienia wkładu oraz dokonywania dopłat w stosunku do udziału. Dodatkowo są zobligowani do dostarczania spółce powtarzających się świadczeń niepieniężnych.

Jeżeli chcą Państwo otworzyć firmę w postaci spółki z o.o. to zapraszamy do kontaktu. Oferujemy kompleksową pomoc w zakresie zakładania spółek oraz sprzedaży gotowych podmiotów. Z naszą Kancelarią otworzą Państwo firmę szybko, ale bezpiecznie.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.