• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówUmowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest najważniejszym dokumentem w całej firmie. To w niej zawarte są wszelkie postanowienia, prawa oraz obowiązki wszystkich organów. W niej znajdują się informacje dotyczące kapitału zakładowego, sposobów podziału zysków czy powoływania członków zarządu. Rozwiązania każdej spornej sytuacji jaka wyniknie podczas trwania jej działalności należy szukać w tym właśnie dokumencie.

Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością stanowi jej podstawę, sporządzenie jej stanowi pierwszy krok podczas zakładania firmy, ale musi zostać sporządzona w sposób prawidłowy i zawierać wszelkie niezbędne dane, takie jak:
1. nazwa i siedziba,
2. przedmiot działalności,
3. wysokość kapitału,
4. informacje na temat tego czy wspólnik może posiadać więcej niż jeden udział,
5. liczbę i wartość nominalną udziałów objętych przez poszczególnych wspólników,
6. czas trwania spółki (jeżeli jest oznaczony).

Dokument ten zawierany jest przez wspólników, a w momencie jego podpisania powstaje spółka z o.o. w organizacji. W przypadku jednoosobowej spółki, dokument ten zastępowany jest przez akt założycielski. Każda, chociażby najmniejsza, zmiana w umowie zobowiązuje do dokonania aktualizacji danych w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Nasza Kancelaria pomaga sporządzić umowę spółki z o.o. oraz dokonuje odpowiednich zmian w KRS - zainteresowanych prosimy o kontakt.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.