• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówTryb rejestracji spółek handlowych

Jeśli chciałbyś założyć jakąkolwiek spółkę handlową powinieneś wiedzieć, że odbywa się to w określonym trybie. Tryb rejestracji spółek handlowych może nie należeć do najłatwiejszych zadań, ale z pomocą przychodzą nowe środki takie jak Internet.

Najpopularniejszą spółką handlową, którą zakładają przyszli lub doświadczeni przedsiębiorcy jest z spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Zakładanie tej spółki od 1 stycznia 2012 może odbywać się przez Internet, jest to tzw. tryb S-24.
Nie bez powodu w nazwie tej znajduje się liczba "24". Oznacza ona przybliżony czas (w godzinach) na zarejestrowanie spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Oczywiście wszystko w trybie on-line. Formularz wpisu do KRS znajduje się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Ważne jest, aby każdy wspólnik miał swoje konto, ponieważ do zatwierdzenia rejestracji potrzebny jest elektroniczny podpis. Kapitał może być wniesiony do 7 dni od dokonania wpisu, a nie tak jak w tradycyjnej formie przy składaniu wniosku do KRS. Następnie należy udać się do Głównego Urzędu Skarbowego (GUS), aby ten nadał spółce numer REGON. Później numery NIP i VAT (jeśli zgadzasz się na to żeby być vatowcem) nadawane są w urzędzie skarbowym. W trybie S-24 nie ma zasady jednego okienka. Spółka ma obowiązek dostarczyć odpowiednie dokumenty do urzędów samodzielnie.

Jeśli chcesz skorzystać z nowoczesnego sposobu zarejestrowania spółki, ale myślisz, że jest to nadal zbyt trudne to skontaktuj się z naszym konsultantem. Pomożemy wyjaśnić wszystkie zawiłości.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.