• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówSprzedaż spółek z rokiem obrotowym kończącym się 31 października

Pierwszą decyzją jaką przedsiębiorca będzie zobowiązany podjąć to wybór czasu trwania jego roku obrotowego, czyli czasu w jakim formalnie spółka będzie osiągać przychody z tytułu sprzedaży towarów, produkcji wyrobów gotowych, czy świadczenia usług. Najczęściej rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym trwającym od 1 stycznia do 31 grudnia. Mówię najczęściej, bo nie zawsze. Niektóre firmy ustalają oddzielny rok podatkowy zależny od wielu czynników. Przykładowo może to być od 1 listopada do 31 października, bądź od 1 maja do 31 kwietnia. Widać więc, że niezależnie od terminu rozpoczęcia, rok podatkowy musi trwać 365 dni kalendarzowych.

Sprzedaż spółek z rokiem obrotowym kończącym się 31 października wygląda tak samo jak sprzedaż spółek z rokiem obrotowym takim jak rok kalendarzowy. Przedsiębiorca wypełnia identyczne dokumenty, a proces zakupu opiera się na tych samych formalnościach.Nie każda kancelaria dysponuje takimi działalnościami. Jednakże zgłaszając się do nas, liczyć mogą Państwo na szeroki wybór i profesjonalną obsługę.

Zależy Nam na jak najlepszym zadowoleniu klientów i satysfakcjonującej współpracy.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.