Spółki z rokiem obrotowym kończącym się 30 listopada

Rozpoczynając działalność gospodarczą, przedsiębiorca zobowiązany jest wyznaczyć okres trwania roku obrotowego. Większość wybiera taki przedział jak zwykły rok kalendarzowy, czyli od 1 stycznia do 31 grudnia, jednakże niektórzy z różnych przyczyn decydują się na kompletnie inny przedział. Spółki z rokiem obrotowym kończącym się 30 listopada rozpoczęły działalność 1 grudnia poprzedniego roku.

Każde przedsiębiorstwo zbliżając się do zakończenia roku podatkowego zobowiązane jest sporządzić roczny wniosek o wielkości osiągniętych przychodów oraz dokonać inwentaryzacji. W przypadku działalności handlowej inwentaryzacji podlegać będzie stan majątkowy w kasach oraz na chwilę obecną wielkość towarów na sali sprzedażowej i w magazynie. Remanentowi podlegają także środki trwałe używane przez przedsiębiorstwo w czasie bieżącego funkcjonowania jednostki gospodarczej.

Spółki z rokiem obrotowym kończącym się 30 listopada działają jak zwykłe firmy, osiągają przychody w ten sam sposób. Wszystkie rozliczenia dokonują na tych samych dokumentach, różni ich tylko termin składanych wniosków. Jeżeli chciałbyś zakupić taką spółkę, zapraszamy do kontaktu.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe