• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówSprzedaż spółek z 2019

Spółki na sprzedaż to ciekawa propozycja dla osób, które chcą jak najszybciej rozpocząć działalność. Jak wiadomo, zakup gotowej spółki jest wyjściem o wiele szybszym i łatwiejszym, niż tradycyjna rejestracja.

W ofertach możemy znaleźć spółki nowe, jak i stażowe - niektóre firmy prowadzą nawet sprzedaż spółek z 2018 lub 2019 roku. Starsze spółki również są dostępne na rynku, jednak długość stażu wpływa na ich cenę. Dlaczego więc wiele osób szuka dla siebie starszych spółek? Otóż, dłuższy staż spółki niesie ze sobą dłuższą historię w KRS i US - jest to szczególnie korzystne dla przedsiębiorcy, który planuje starać się o dotację lub startować w przetargu.

Staż spółki nie oznacza jednak, że spółka prowadziła jakąkolwiek działalność. W przypadku czystych spółek, istnieją one w stanie swoistego “uśpienia”. Mimo, że przez cały czas trwania wszystkie konieczne podatki i opłaty są odprowadzane przez ich założyciela, to same spółki nie mają zobowiązań - nie wiążą ich żadne umowy, nie zatrudniają pracowników, nie są zadłużone.

Trafiając na sprzedaż spółek z 2019 roku, warto się zastanowić, czy taki staż nie przyniesie nam dodatkowych korzyści. Dla niektórych przedsiębiorców starsze spółki mogą być bardzo atrakcyjną opcją, zwłaszcza jeśli planują rozwijać biznes w sposób szybki i dynamiczny.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.