• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówSprzedam spółki z obrotami

Coraz częściej możemy spotkać ogłoszenia „sprzedam spółki z obrotami”. Osoby chcące zrezygnować z prowadzenia swojej firmy niekoniecznie muszą ją likwidować. Likwidacja spółki jest i pracochłonna, wymaga złożenia odpowiednich oświadczeń i wniosków. Sprzedaż spółki wiąże się nie tylko z mniejszą liczbą formalności, ale i ewentualnym zyskiem. W zależności od wielkości obrotów osiąganych przez spółkę ceny mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawia się wiele ofert dotyczących spółek z historią oraz chętnych do ich nabycia. Zakup spółki z obrotami wiąże się z korzyściami, takimi jak zwieszenie szansy na pozyskania dofinansowania czy przejęcie pewnej ugruntowanej już pozycji firmy na rynku. Trudno jest jednak znaleźć odpowiedni podmiot, który już prowadził działalność, a potencjalni nabywcy obawiają się wysokich kosztów oraz ukrytych długów czy zobowiązań.

Nasza firma zachęca więc do nabywania spółek, które posiadają czystą historię, ponieważ jest to w stu procentach bezpieczne rozwiązanie. Przejęcie spółki z obrotami wiąże się z wieloma formalnościami, przedsiębiorca dokonujący jej zakupu musi zapoznać się z dotychczasowymi przedsięwzięciami, dokumentacją, wdrożyć się w stosowane rozwiązania oraz dokonać wielu korekt i aktualizacji. Po dokonaniu zakupu zostają na niego narzucone pewne ograniczenia czy zobowiązania, z których nie może się nie wywiązać, chociażby z uwagi na wcześniej podpisane umowy. Zakup spółki bez historii daje natomiast nieograniczone możliwości i szansę na zbudowanie firmy od podstaw, według swojego zamysłu.

Zainteresowanych zakupem czystej spółki, nowej lub stażowej, posiadającej notarialne poświadczenie o braku zadłużeń zachęcamy do współpracy. Przygotujemy dokumenty potrzebne do przejęcia udziałów spółki, umówimy termin spotkania u notariusza, dopilnujemy aby cały proces przebiegł z należytą starannością, bezproblemowo.

Zainteresowanych sprzedażą swojej spółki również zachęcamy do współpracy. Oferujmy możliwość zamieszczenia reklamy na naszej stronie i tym samym znaczne zwiększenie zainteresowana Państwa spółką.ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.