• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówSprzedam półroczne spółki

Decydując się na nabycie gotowego podmiotu gospodarczego, zapewne nie raz natrafili Państwo na ogłoszenie typu “sprzedam półroczne spółki”, czym jest oferowany podmiot?

Półroczna spółka to gotowy podmiot gospodarczy w pełni przygotowany do prowadzenia działalności gospodarczej. Charakteryzuje go również sześciomiesięczny staż, który znacząco podnosi jego wartość.
Staż spółki to okres, od którego istnieje na rynku. Przez czas ten jednostka nie musiała nawet prowadzić działalności. Nawet “fikcyjna” aktywność znacząco podnosi wiarygodność podmiotu. Tym samym jej właściciel ma znacznie większe szanse na pozyskanie dotacji, kredytów i innych form wsparcia finansowego. Jest to niezwykle istotne, gdyż bardzo często środki te stanowią jedyną możliwość dla efektywnego rozwoju firmy.

Spółka, która prowadziła już niegdyś pod sobą działalność gospodarczą co prawda pozwala znacznie szybciej zaistnieć na rynku, jednakże wiąże się z dodatkowym niebezpieczeństwem jakie stanowi chociażby jej zadłużenie. Należy mieć na uwadzę, że jednostkę taka przejmuje wraz z jej historią gospodarczą, a więc również wszelkimi długami.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.