• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówSporządzanie deklaracji podatkowej cit 2015 rok

Sporządzanie deklaracji podatkowej CIT 2015 rok należy do obowiązków każdej spółki z o.o. oraz spółki akcyjnej. Te formy prawne przedsiębiorstw należą do grupy jednostek posiadających osobowość prawną. Jednostki takie zobowiązane są do rozliczania się z podatku dochodowego na podstawie formularzy CIT.

Spółki z o.o. oraz spółki akcyjne na sporządzanie deklaracji podatkowej CIT 2015 rok mają czas do końca marca 2016 roku. W tym czasie w przedsiębiorstwach należy ustalić osiągnięte w poprzednim roku przychody oraz koszty, kwalifikujące się do kosztów uzyskania przychodów. To na ich podstawie odbywać się będzie sporządzanie deklaracji podatkowej CIT 2015.

Ustalony dochód w przypadku osób prawnych będzie ustalany za pomocą stawki 19%. To jedna z podstawowych informacji, jakie trzeba znać zajmując się sporządzanie deklaracji podatkowej. Jednak nie tylko wiedza o sposobie ustalania należnego podatku jest potrzebna do poprawnego sporządzenia deklaracji. Niezwykle ważna jest dobra znajomość aktualnych przepisów prawnych. Niestety wiele osób poprzez to nie jest w stanie sobie poradzić z rozliczeniem podatku. Osoby te mogą znaleźć pomoc u naszych ekspertów podatkowych. Zapraszamy do kontaktu z nimi.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.