• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i prostych spółek akcyjnych


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

    ➥ Sprawdź aktualne promocje na usługi!

Publikacje ekspertówRozliczenia w zakresie podatku dochodowego

Podatek dochodowy to świadczenie osób fizycznych i prawnych odprowadzane obowiązkowo na rzecz państwa, uwarunkowane wartością dochodu i wykorzystanych odliczeń.

Na wszystkich osobach prawnych i fizycznych, które w danym roku osiągają dochody, bez względu na ich wysokość, ciąży obowiązek rozliczenia w zakresie podatku dochodowego.

Proces zakładania spółki konieczne jest złożenie stosownych dokumentów w odpowiednich instytucjach. Jednym z nich jest wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności gospodarczej, który zapewnia zgłoszenie rejestrowanego podmiotu do Urzędu Skarbowego. Zawiera on między innymi informacje o wybranej formie rozliczenia w zakresie podatku dochodowego.

Na terenie naszego kraju funkcjonują dwie formy tego podatku:
- PIT- czyli podatek od osób fizycznych (zasady jego rozliczania określają przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych),
- podatek dochodowy od osób prawnych (zasady jego rozliczania określa ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych).Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywnyKraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Facebook-Kancelaria-DGiPRejestracja spółki z o.o. 950 zł + wstępna konsultacja GRATIS

➯Formularz wyceny rejestracji spółki