• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówRachunkowość finansowa

Rachunkowość finansowa to system, który umożliwia gromadzenie oraz przetwarzanie informacji , które wpływają na sytuację majątkową oraz finansową przedsiębiorstwa. Wszystkie operacje gospodarcze jakie mające miejsce w przedsiębiorstwie ujmowane są w ewidencji księgowej. Regulowana jest przez Ustawę o rachunkowości, standardy międzynarodowe i krajowe, prawo podatkowe oraz inne regulacje. Rachunkowość finansową można podzielić na dwa rodzaje:

    - pełną rachunkowość,
    - uproszczoną rachunkowość.

 
Te dwie formy rachunkowości charakteryzują się zupełnie innymi cechami oraz odpowiednie są dla różnych jednostek gospodarczych. Rachunkowość finansowa spełniania klika cech. Dzięki niej podmioty gospodarcze pozyskują dane finansowe na temat osiągniętych wyników, które umożliwiają podejmowania decyzji inwestycyjnych. Pomaga w przeprowadzaniu kontroli posiadanych zasobów oraz efektywności ich wykorzystania a także wspomaga prawidłowe rozliczenie z kontrahentami oraz różnymi instytucjami.

Jeśli prowadzą Państwo działalność gospodarczą i mają Państwo wątpliwości w zakresie czynności księgowych zapraszam do kontaktu z naszymi specjalistami.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00