• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówRachunek zysków i strat wariant porównawczy

Rachunek wyników wraz z bilansem i rachunkiem przepływów pieniężnych stanowi podstawową wersję sprawozdania finansowego, które spółka musi składać do KRS.

RZIS można sporządzić według dwóch wariantów: porównawczego oraz kalkulacyjnego.

Oba warianty nie różnią się znacząco, natomiast wybór formy zależy od tego do jakich celów sporządza się rachunek oraz jaką jakość informacji chce się uzyskać.

Rachunek zysków i strat wariant porównawczy. W tym wariancie koszty zestawia się według rodzaju. Uznaje się, że jest to mniej pracochłonna wersja tworzenia rachunku zysków i strat.

W rachunku ujmuje się koszty rodzajowe, takie jak:
- zużycie materiałów
- zużycie energii
- amortyzację
- ubezpieczenia społeczne
- podatki i opłaty
- usługi obce
- wynagrodzenie brutto
- pozostałe koszty rodzajowe

Rachunek zysków i strat wariant porównawczy-pozwala na uzyskanie informacji o koszcie wytworzenia produkcji, nie dając jednak informacji o jednostkowych kosztach wytworzenia produktu.

Metoda ta ma mniejszą przydatność w podejmowaniu decyzji finansowych dotyczących firmy, a także bez wykonania pewnych korekt, niektóre wskaźniki mogą okazać się zniekształcone.ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.