• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówProwadzenie księgowości w formie elektronicznej

Prowadzenie księgowości w formie elektronicznej planowo będzie obowiązkowe już od dnia 1 stycznia 2023 roku! Czy zmiana ta wejdzie w życie? Czy coś ją powstrzyma? Kogo będzie dotyczyła?

Obowiązek prowadzenia księgowości w formie elektronicznej 2023

Regulacje Polskiego Ładu zobowiązują podatników PIT oraz CIT do prowadzenia ksiąg podatkowych za pośrednictwem programów komputerowych, jak również do przesyłania za ich pomocą informacji do Urzędu Skarbowego po upływie każdego miesiąca, kwartału, a także roku podatkowego w przypadku podatników PIT oraz po zakończeniu roku podatkowego w przypadku podatników CIT.

W ten sposób należy prowadzić:
- pełną księgowość,
- uproszczoną księgowość,
- podatkową księgę przychodów i rozchodów,
- ewidencję środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych,
- ewidencję przychodów.

Księgowość online - termin wejścia przepisów

Ostateczna data wejścia w życie tych przepisów jeszcze może zostać zmieniona, gdyż w Sejmie trwają tzw. rozmowy legislacyjne w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, a także innych ustaw. Mówi się m.in. o tym przesunięciu daty wprowadzenia w życie przepisu odnośnie obowiązkowego prowadzenia ewidencji podatkowej w sposób elektroniczny, jak również przesyłania jej do US.

Jeśli są Państwo zainteresowani tym tematem, bądź nurtują Państwa pytania odnośnie tego, jak wygląda prowadzenie księgowości w formie elektronicznej w praktyce - zachęcamy do kontaktu. Nasi doradcy dołożą wszelkich starań, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, jak również dostarczyć niezbędnych informacji w kwestii księgowości online i nie tylko.


Oferty w formie PDF:
▸▸▸Oferta kwalifikowanego podpisu elektronicznego
▸▸▸Oferta księgowości dla spółki z o.o.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00


📝Formularz wyceny rejestracji spółkiWażna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.