• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i prostych spółek akcyjnych


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

    ➥ Sprawdź aktualne promocje na usługi!

Publikacje ekspertówPomoc w zamknięciu przedsiębiorstwa

Zakończenie działalności przedsiębiorstwa może mieć różne przyczyny. Zazwyczaj wiąże się z przynoszeniem przez firmę strat, chociaż zdarza się, że np. spółka jest rozwiązywana na mocy jej umowy założycielskiej, która przewiduje taką możliwość w pewnych okolicznościach.

Bez względu na przyczyny, całkowite zamknięcie działalności oznacza zawsze ogrom formalności do załatwienia. Podejmując taką decyzję, przedsiębiorca musi liczyć się chociażby z koniecznością wyrejestrowania działalności z KRS lub CEiDG (w zależności od rodzaju podmiotu gospodarczego). Oprócz tego konieczne jest powiadomienie Urzędu Skarbowego, uregulowanie wszystkich zobowiązań i należności oraz sporządzanie odpowiednich sprawozdań finansowych.

Właściciel firmy, który nie może poświęcić czasu na te wszystkie czynności, może zwrócić się o pomoc w zamknięciu przedsiębiorstwa. Jest ona świadczona przez niektóre doświadczone biura rachunkowe i kancelarie podatkowe, które zajmują się tego rodzaju działalnością na co dzień.

Jeżeli przedsiębiorca chciałby powierzyć formalną stronę likwidacji działalności profesjonalnemu zespołowi, który potrafi zająć się tym w najlepszy sposób, to nie ma na co czekać, zwłaszcza że ryzyko, jakie ponosi w takim przypadku jest niewielkie.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywnyKraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Facebook-Kancelaria-DGiPRejestracja spółki z o.o. 950 zł + wstępna konsultacja GRATIS

➯Formularz wyceny rejestracji spółki