• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówPołączenie spółek

Chcesz otworzyć swój własny biznes, ale boisz się o swój majątek osobisty? Pragniesz ograniczyć koszty opodatkowania w swojej firmie? Otóż nie ma dla Ciebie lepszego rozwiązania niż połączenie spółek: z o.o. i komandytowej.

Opcja ta jest bardzo korzystna. Spółka z o.o. pozwala zabezpieczyć majątek wspólników. Natomiast spółka komandytowa jest formą, która gwarantuje realne korzyści finansowe. W połączeniu tworzą one spółkę z o.o. komandytową - aktualnie jedną z najczęściej wybieranych form prawnych.

Połączenie spółek gwarantuje korzyści takie jak: niskie opodatkowanie, brak odpowiedzialności za zobowiązania spółki oraz dogodną reprezentacje. Niewątpliwie korzyścią płynącą z prowadzenia takiej spółki jest ograniczenie odpowiedzialności komplementariusza. Za zobowiązania spółki odpowiada on jedynie pomocniczo. W pierwszej kolejności za zobowiązania spółki z o.o. komandytowej odpowiedzialność ponosi spółka komandytowa. Jeżeli chodzi o tą ostatnią zaletę, to podmiotem uprawnionym do reprezentowania spółki z o.o. komandytowej jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to bardzo wygodna opcja.

Połączenie spółek następuje poprzez założenie spółki z o.o. w pierwszej kolejności, a następnie rejestrację spółki komandytowej.

Z racji obowiązku dokonania dwóch procesów rejestracji, warto powierzyć to zadanie doświadczonej firmie. Jest to gwarancja, że wszystkie formalności zostały prawidłowo wykonane. Jeżeli są Państwo zainteresowani - zachęcamy do skorzystania z naszej usługi połączenia spółek.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.