Łączenie spółki z o.o. i komandytowej

Łączenie spółki z o.o. i komandytowej jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców. Opcja ta służy optymalizacji podatkowej, gdyż opodatkowanie w takiej spółce jest pojedyncze, dzięki temu istnieje możliwość zaoszczędzenia pewnej sumy.

Aby doszło do połączenia spółek należy w pierwszej kolejności zarejestrować spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a dopiero później spółkę komandytową. Spółka z o.o. jest w tej sytuacji staje się komplementariuszem, a komandytariuszem jest osoba fizyczna.

Dodatkowo łączenie spółki z o.o. i komandytowej pozwala zabezpieczyć majątek osobisty wspólników w danym przedsiębiorstwie. Kolejną zaletą tego tworu jest dogodna reprezentacja, ponieważ to spółka z o.o. jest podmiotem uprawnionym do prowadzenia i reprezentowania całej spółki z o.o. komandytowej.
To właśnie dzięki tym zaletom nowa forma prowadzenia działalności stała się tak popularna i jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych form. Zanim zdecydujesz się pochopnie na jakąś spółkę, przemyśl wcześniej rozwiązanie jakim jest łączenie spółki z o.o. i komandytowej.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe