• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówOrgany spółki komandytowej

Spółka komandytowa to spółka mająca na celu prowadzenie przedsiębiorstwa pod własną firmą, w której za zobowiązania wobec wierzycieli odpowiadają organy spółki komandytowej, składające się z zarządu komplementariuszy i komandytariuszy. Komplementariusz to osoba odpowiadająca za zobowiązania całym swoim majątkiem, natomiast komandytariusz, odpowiada za zobowiązania tylko do określonej w umowie kwoty czyli do sumy komandytowej.

Spółka komandytowa posiada wiele zalet, do nich zaliczmy m.in możliwości korzystania z prostszych zryczałtowanych form opodatkowania, możliwość ustanowienia komplementariuszem spółki z o.o. w celu optymalizacji podatkowej, organy spółki komandytowej rozliczają się z fiskusem PIT-em.

Każda spółka komandytowa wymaga założenia i rejestracji jej w Krajowym Rejestrze Sądowym. Działania te są czasochłonne oraz sprawiają trudności. Jeżeli chcesz aby wszystko odbyło się profesjonalnie i szybko, to nasza Kancelaria jest idealną odpowiedzią na Twoje problemy. Jeżeli jesteś zainteresowany rejestracją swojej spółki poprzez naszą Kancelarię zachęcamy do współpracy.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.