• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówOpodatkowanie spółki z o.o. komandytowej

Spółkę z o.o. Komandytową z pewnością możemy zaliczyć do tych bardziej komfortowych form prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Znamy już wiele zalet tej spółki, ale moim zdaniem, najważniejszą jest forma opodatkowania, która zachęca nie jednego przedsiębiorcę.

Opodatkowanie spółki z oo komandytowej z pewnością kusi wiele osób chcących założyć własną firmę. Możliwe, że to jest właśnie powód wyboru właśnie tej spółki. Bardzo dobrze. Co jest w tym opodatkowaniu takiego wyjątkowego? Na pewno to, że spółka komandytowa jako spółka osobowa, nie jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. Opodatkowaniu spółki z oo komandytowej podlegają wyłącznie dochody wspólników osiągnięte z zysku spółki.

Podsumowując myślę, że jest to szczególnie atrakcyjna forma prowadzenia działalności pod każdym względem, a na pewno podatkowym. Wybór tej właśnie spółki nie będzie złą decyzją. Jednak ona należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Zastanów się dobrze i podejmij wyzwanie, a na pewno nie pożałujesz.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.