• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówOdpowiedzialność wspólników w spółce komandytowej z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością komandytowa jest bardzo zachęcającą forma na prowadzenie działalności dla nowych przedsiębiorców. Pozwala na znaczną optymalizację podatkową i ograniczenie odpowiedzialności przez wspólników ich majątkami osobistymi za zobowiązania zaciągnięte przez spółkę z o.o. komandytową.

Odpowiedzialność wspólników w spółce komandytowej z o.o. jest znacznie ograniczona. W związku, iż oficjalną działalność w spółce z o.o. komandytowej pełni spółka komandytowa mamy do czynienia z podziałem wspólników na komandytariuszy i komplementariuszy. Rolę komandytariusza w spółce pełni osoba fizyczna, a komplementariuszem jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. To właśnie ona odpowiada całym swoim majątkiem ( z jej uregulowań prawych wynika, że ograniczonym do pewnej kwoty) za zobowiązania spółki z o.o. komandytowej.

Dogodna odpowiedzialność wspólników w spółce komandytowej z o.o. musi mieć swoją cenę. Stworzenie takiej połączonej spółki wiąże się z koniecznością założenie dwóch oddzielnych spółek, przez co koszty związane z rejestracją gwałtownie rosną.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.