• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówObowiązkowy terminal płatniczy przy kasie fiskalnej

Obowiązkowy terminal płatniczy przy kasie fiskalnej - kto powinien zapoznać się ze zmianami podatkowymi?
Od nowego roku przedsiębiorcy powinni zapoznać się ze zmianami w kwestii kas fiskalnych i terminali płatniczych. Polski Ład wprowadza obowiązkowy terminal płatniczy przy kasie fiskalnej. Przedsiębiorcy mają obowiązek umożliwienia Klientom dokonywania płatności bezgotówkowych – karta płatnicza lub blik. Powinni oni zastanowić się już teraz nad zakupem terminala płatniczego, gdy sprzedawcy tych urządzeń uprzedzają, że wraz ze zwiększeniem popytu na nie może nastąpić podwyżka ich ceny.

Na ten zakup będzie można otrzymać ulgę do 2500zł, jeśli podatnik nie ma obowiązku posiadania kasy fiskalnej, ale ma ją i zakupił do niej terminal lub do 1000zł dla pozostałych podatników.

Przedsiębiorcy posiadający kasę fiskalną online (połączoną z Centralnym Repozytorium Kas) oraz terminal płatniczy muszą od lipca odpowiednio zgodnie z wytycznymi zintegrować te urządzenia.

W 2022 roku przedsiębiorcy powinni spodziewać się wzmożonych ilości kontroli podatkowych w formie nabycia sprawdzającego przez pracowników Fiskusa, które mogą zakończyć się mandatem w razie wykazania nieprawidłowości np. niewydrukowania paragonu.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.