• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówObniżenie wysokości podatku CIT

Obniżenie wysokości podatku CIT dla określonej grupy z 19 % do 15 % zakłada nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2017 roku. Rząd chce, aby wprowadzone zmiany pomogły przedsiębiorcom w prowadzeniu firmy. Zmiany mają przyczynić się do przyspieszenia tempa rozwoju gospodarczego Polski oraz stworzenia sprzyjających warunków do zwiększenia przedsiębiorczości Polaków.

Dla kogo obniżenie wysokości podatku CIT? Z preferencyjnej stawki podatku dochodowego mogą korzystać podmioty, których przychód ze sprzedaży w ciągu roku nie przekracza 1 200 000 euro. Dodatkowo z nowej stawki mogą korzystać osoby, które dopiero wchodzą na rynek ze swoją firmą. Ustawa zakłada, że 15-procentową stawką podatku CIT nie zostaną objęte podatkowe grupy kapitałowe. W planach jest, aby mimo tego, że stawka została obniżona, to wpływy się zwiększyły dzięki mechanizmom uszczelniającym. Czy tak się stanie przekonamy z pewnością za kilka lat, ponieważ są to prognozy długookresowe.

My zachęcamy Państwa do zakładania spółek na preferencyjnych zasadach. Jeżeli procedura rejestracyjna jest dla Państwa zbyt skomplikowana lub pełna biurokracji, pomożemy założyć firmę w kilka dni. Oferujemy kompleksową pomoc w zakresie zakładania spółek.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.