• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówNowa składka zdrowotna w podatku liniowym

Nowa składka zdrowotna w podatku liniowym od nowego roku zostaje zmieniona. Przedsiębiorcy stosujący, jako formę rozliczeń podatek liniowy muszą nastawić się na dodatkowe spore obciążenia finansowe. Przypominając, w tej formie występuje podatek ze stawką 19% i nie są stosowane żadne progi podatkowe czy kwota wolna od podatku.

Składka zdrowotna w podatku liniowym wyniesie 4,9%, a zależna będzie od wysokości dochodu uzyskanego w danym miesiącu. Minimalna wysokość składki zdrowotnej dla dochodu do 5510 zł to 270,90 zł. Powyżej tej wielkości dochodu składka wyliczana jest procentowo, dla przykładu przy miesięcznym dochodzie w wysokości 10 000 złotych składka wyniesie 490 zł, natomiast przy dochodzie w kwocie 30 000 złotych składka opiewać będzie na kwotę 1470 zł. Wyliczona składka będzie zatem opłacana w różnej wysokości w każdym miesiącu.

Nowy program likwiduje możliwość odliczania składki zdrowotnej od podatku. Zmiany te w konsekwencji sprawiają, iż przedsiębiorcy rozliczający się w formie podatku liniowego od nowego roku zapłacą znacznie wyższe daniny na rzecz Państwa.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00


TRWA PROMOCJA DO KOŃCA ROKU NA REJESTRACJĘ SPÓŁKI Z O.O.

🟥 NIŻSZA CENA: 850 PLN 🟥


➯Formularz wyceny rejestracji spółki📑 INNE NASZE USŁUGI

Przygotowanie i złożenie sprawozdania finansowego do KRS ⌚MINĄŁ TERMIN - skontaktuj się!
Założenie spółki z o.o. z wykorzystaniem optymalinych rozwiązań na tle NOWEGO ŁADU
Utworzenie i aktywacja skrzynki do e-doręczeń elektronicznych