• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKto musi wysyłać JPK?

Ministerstwo Finansów wprowadza zmiany, które mają na celu uszczelnić system podatkowy. Jedną z tych zmian jest obowiązek sporządzania oraz wysyłania JPK.

JPK to nic innego jak księgi oraz dokumenty księgowe prowadzone za pośrednictwem programów komputerowych oraz przekazywane na żądanie organów kontroli podatkowej. Mimo tego, że organy podatkowe nie poprowadzą o przedstawienie danych podatkowych to przedsiębiorca ma obowiązek sporządzania oraz przechowywania JPK. Celem prowadzenia JPK jest umożliwienie podatnikom przekazywania informacji w formie elektronicznej, czyli w efekcie skrócenie czasu wykonywanych czynności, zmniejszenie ich uciążliwości oraz ograniczenie kosztów.

Najważniejszym celem Jednolitego Pliku Kontrolnego jest uskutecznienie kontroli podatkowej.

Kto musi wysyłać JPK? Zobowiązani do zastosowania się do nowych zasad są mikroprzedsiębiorcy, mali przedsiębiorcy, średni przedsiębiorcy oraz przedsiębiorcy prowadzący firmy o dużych rozmiarach.
Nasze biuro oferuje pomoc w sporządzaniu oraz wysyłaniu JPK. Zapraszamy do skorzystania z usług księgowych naszej kadry specjalistów!Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.