• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKsięga przychodów i rozchodów

Księga przychodów i rozchodów to jedna z form uproszczonej księgowości. Służy ona do ewidencjonowania przychodów i kosztów przedsiębiorstwa. Opierając się na KPiR ustala się podstawę opodatkowania, zestawiając dokonaną sprzedaż i poniesione koszty.

KPiR muszą prowadzić:

- osoby fizyczne, które osiągają dochód z pozarolniczej działalności gospodarczej i jako formę opodatkowania przychodu wybrały podatek liniowy lub zasady ogólne,
- spółki jawne, partnerskie i cywilne osób fizycznych, których przychody netto ze sprzedaży za poprzedni rok obrotowy nie przekroczyły równowartości 1,2 mln euro w walucie polskiej.

Księga przychodów i rozchodów może być prowadzona w sposób tradycyjny - papierowy, jak i za pomocą programów elektronicznych. Przedsiębiorcy, którzy chcą prowadzić KPiR za pomocą programu muszą spełniać następujące warunki:

- posiadać pisemną instrukcję obsługi programu,
- zapisywać dane na magnetycznych nośnikach do czasu wydruku,
- zapewnić wgląd do dokonywanych zapisów,
- wydrukować wszystkie dane chronologicznie.

Przedsiębiorcy, którzy, nie chcą lub, którzy obawiają się samodzielnie prowadzić KPiR mogą powierzyć to zadanie biuru rachunkowemu. W razie zainteresowania usługą prowadzenia księgowości prosimy o kontakt. Nasi konsultanci przedstawią Państwu ofertę lub udzielą wskazówek w jaki sposób samodzielnie prowadzić ewidencję księgową firmy.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.