• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKomplementariusz w spółce z o.o. komandytowej

Spółka z o.o. komandytowa jest nowym rodzajem spółki, który z dnia na dzień jest chętniej wybierany przez nowych przedsiębiorców. Możliwym czynnikiem decydującym o tym, że właśnie ta spółka jest wybierana jest łatwość w jej prowadzeniu oraz małe koszty związane z jej utrzymaniem. Ta forma prawa pozwala na korzystanie z niej zarówno dużym jak i małym przedsiębiorstwom.

Zaletą tej spółki jest także rozłożenie w niej odpowiedzialności. W tej formie spółki występują dwa rodzaje wspólników. Komplementariusz w spółce z o.o. komandytowej odpowiada za zobowiązania spółki całym swoim majątkiem. Komandytariusz jest najczęściej osobą fizyczną nie ponoszącą odpowiedzialności za zobowiązania. Komplementariusz w spółce z o.o. komandytowej to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Pojawia się pytanie, kto zajmuje się całą spółką? Prowadzenie spraw spółki i reprezentowanie jej bierze na siebie komplementariusz w spółce z o.o. komandytowej. Głównym jej zadaniem jest zarządzanie i administrowanie spółką komandytową. Ten rodzaj spółki jest bardzo korzystny dla przedsiębiorców, gdyż pozwala na optymalizację podatkową przy odpowiednim poziomie obrotów.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.