• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKompleksowe prowadzenie ksiąg handlowych

Podmioty zobowiązane do pełnej księgowości mają obowiązek zapewnić swojej firmie kompleksowe prowadzenie ksiąg handlowych zgodnie z ogólnie przyjętymi regułami i obowiązującymi standardami.

Księgi rachunkowe muszą być sporządzane zgodnie ze ściśle określonymi regułami, dlatego też do ich prawidłowego prowadzenia konieczna jest znajomość przepisów ustawy o rachunkowości oraz posiadanie wiedzy z dziedziny księgowości. Do niedawna mogły być one prowadzone tylko i wyłącznie przez:
- doradców podatkowych,
- biegłych rewidentów
- osoby posiadające certyfikat księgowo.

Od kwietnie 2014 roku podjęta została uchwała, na mocy której zlikwidowano certyfikat księgowego. Od teraz dokumenty te mogą być tworzone przez osoby:
- posiadające zdolność do czynności prawnych,
- posiadające ubezpieczenie OC,
- niekarane.

Jestem jednak przekonana, że tylko osoby posiadająca doświadczenie w zajmowaniu się księgowością przedsiębiorstwa oraz posiadające wykształcenie o stosownym profilu są w stanie zapewnić kompleksowe prowadzenie ksiąg handlowych.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00