• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKapitał rezerwowy

Kiedy mówi się o kapitale spółki, zazwyczaj ma się na myśli kapitał zakładowy, czyli ten wnoszony przez wspólników w momencie rejestracji podmiotu gospodarczego.

Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę iż obok niego, w firmie występują też inne kapitały na przykład zapasowy i rezerwowy.
Kapitał rezerwowy tworzony jest przez samo przedsiębiorstwo, ze środków uzyskanych na drodze prowadzenia działalności gospodarcze. Kapitał rezerwowy może powstać w wyniku:

- nadwyżki ze sprzedaży akcji, przekraczającej ich nominalną wartość,
- zmian wartości składników bilansu czyli na skutek aktualizacji wyceny aktywów, korekt czy równic kursowych,
- celowego jego utworzenia, ze względu na wymagania prawne bądź też samodzielną decyzję wspólników.

Może on mięć różne przeznaczenia, najczęściej jednak pożytkuje się go na rozwój firmą bądź też pokrycie szczególnych strat, o tym decyzję podejmuje jednak zgromadzenie wspólników. W przypadku dużych przedsiębiorstw kapitał zakładowy staje się istotnym źródłem finansowania planowanych inwestycji.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta. Nasi konsultanci szerzej przedstawią Państwu zagadnienia związane z kapitałem w spółce z o.o..ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.