• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówJak założyć spółkę z o.o. krok po kroku

Jak założyć spółkę z oo krok po kroku:
Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością założyć może jedna lub więcej osób (wspólników). Proces rejestracji spółki trwa zazwyczaj około 2-3 tygodnie. Pierwszym punktem przy założeniu spółki z o.o. jest sporządzenie umowy (w formie aktu notarialnego) i podpisanie jej w obecności notariusza przez wszystkich wspólników. Umowa spółki z o.o. musi zawierać nazwę i siedzibę spółki, wysokość kapitału zakładowego (kapitał zakładowy nie może być mniejszy niż 5 tys. zł), przedmiot działalności, czas trwania spółki (jeśli jest określony), liczbę i wartość nominalną udziałów objętych przez wspólników. Kolejnym etapem rejestracji spółki jest wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, w skrócie oznaczanym – KRS. Proces ten trwa około 2 tygodnie, ponieważ tyle czasu ma KRS na zatwierdzenie wniosków i wpis. Następnym krokiem jest zgłoszenie spółki do ZUS. Kolejnym krokiem jest zgłoszenie danej spółki z o.o. jako płatnika podatku VAT oraz zgłoszenie jej do zakładu ubezpieczeń.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.