• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówJak założyć sp. z o.o. krok po kroku?

Chcesz rozpocząć własny biznes i zastanawiasz się jak założyć sp. z o.o. krok po kroku? Dobrze trafiłeś! Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat procedur zakładania swojej firmy. Tym sposobem pamiętaj, aby:

- sporządzić i zawrzeć umowę spółki, która powinna mieć formę aktu notarialnego. Ważne jest, aby porządnie przeanalizować treść umowy, ponieważ pozwoli to uniknąć różnego rodzaju drobnych błędów.
- wnieść kwoty z zakupionych udziałów, co jest krokiem w kierunku pokrycia kapitału zakładowego. Na obecną chwilę kwota tego kapitału została obniżona i wynosi 5 000 złotych.
- powołać odpowiednie organy zarządzające spółką. Zarząd jest organem, którego pierwszy skład powołuje się już w trakcie sporządzania umowy spółki, ale w późniejszym czasie nie trzeba go zmieniać. Prócz tego wspólnicy spółki mogą także powołać Radę Nadzorczą lub Komisję Rewizyjną.
- zarejestrować tworzoną spółkę. Krok ten wymaga zaliczenia poprzednich, a więc umowę spółki, kapitał zakładowy oraz powołanie organów.

Czy to, jak założyć sp. z o.o. krok po kroku już jest dla Ciebie jasne? Masz jakieś pytania lub wątpliwości, na które odpowiedź nie została udzielona? W takim razie zapraszam do kontaktu.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.