• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówJak dokonać opłaty skarbowej za zmiany do KRS?

Jak dokonać opłaty skarbowej za zmiany do KRS? Czy każdy musi dokonać opłaty? Ile wynosi opłata skarbowa za zmianę danych w KRS?

Jakie zmiany zgłaszać w KRS i jak dokonać opłaty skarbowej za zmiany do KRS?

Jeśli planują Państwo dokonać zmian w prowadzonej spółce, należy pamiętać o tym, iż niezwykle ważne jest ich zgłoszenie w Krajowym Rejestrze Sądowym. Niestety nie każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, iż często nawet niewielkie i błahe zmiany wiążą się z koniecznością ich zgłoszenia w odpowiedni sposób. Owych zmian można dokonywać również w sposób elektroniczny, do czego wystarczy posiadać Profil Zaufany w celu weryfikacji. Zmiany te mogą dotyczyć m.in. :
- informacji o spółce oraz wspólnikach,
- informacji o organie reprezentacyjnym lub prokurentach,
- informacji o przedmiocie prowadzonej działalności,
- informacja o ewentualnym zawieszeniu/likwidacji/rozwiązaniu itd.,
- informacja o podziale lub przekształceniu spółki.

Kiedy już wniosek zostanie uzupełniony, a następnie sprawdzony pod względem merytorycznym, a więc w zakresie poprawności danych, kolejnym krokiem będzie podpisanie oraz opłacenie składanego wniosku. Podpisanie wniosku przebiega poprzez wykorzystanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego, profilu zaufanego lub podpisu osobistego. Wniosek już podpisany, nie może zostać poddany kolejnej edycji. Następnie strona prowadzi nas do panelu, który umożliwia opłacenie wniosku. Po wykonaniu tych poleceń, wniosek będzie już gotowy do złożenia.

UWAGA!

Należy pamiętać o tym, iż po dokonaniu każdej zmiany, która wymaga zgłoszenia, przedsiębiorca ma 7 dni, aby wywiązać się z tego obowiązku.


Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą, która obejmuje pomoc przy dokonywaniu oraz zgłaszaniu zmian w prowadzonej przez Klienta działalności.

Oferty w formie PDF:
▸▸▸Aktualizacja danych w KRS
▸▸▸Kwalifikowany podpis elektronicznyDane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00


📝Formularz wyceny rejestracji spółkiWażna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.