• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówEwidencja podatkowa

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą mają obowiązek rozliczenia się z tytułu podatku. Do ustalenia rzeczywistej wielkości obciążenia podatkowego służy ewidencja podatkowa. Prawo podatkowe różni się od regulacji według, których prowadzona jest księgowość w firmie. Zdarza się, że pewne zdarzenia gospodarcze nie mają wpływu na wielkość obciążenia podatkowego i nie są zaliczane do kategorii podatkowych.

Ewidencja podatkowa może być prowadzona przez przedsiębiorcę według różnych schematów, powinna jednak ostatecznie zmierzać do ustalenia wartości podatku. Może być ujęta wspólnie z ewidencją księgową i stanowić jej integralną część lub też stanowić odrębną ewidencją przeznaczoną wyłącznie do celów podatkowych.

Często przedsiębiorcy mają problem z zagadnieniami z dziedziny prawa podatkowego, regulacje podatkowe są zawiłe i niejasne a nieprawidłowe rozliczenie się z tytułu podatków może wywołać nieprzyjemne konsekwencje. Warto skorzystać z usługi doradztwa podatkowego, która znajduje się w ofercie naszej Kancelarii. Zapraszamy do kontaktu z doświadczonymi ekspertami podatkowymi, którzy udzielą Państwu wszystkich niezbędnych informacji.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.