Ewidencja podatkowa

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą mają obowiązek rozliczenia się z tytułu podatku. Do ustalenia rzeczywistej wielkości obciążenia podatkowego służy ewidencja podatkowa. Prawo podatkowe różni się od regulacji według, których prowadzona jest księgowość w firmie. Zdarza się, że pewne zdarzenia gospodarcze nie mają wpływu na wielkość obciążenia podatkowego i nie są zaliczane do kategorii podatkowych.

Ewidencja podatkowa może być prowadzona przez przedsiębiorcę według różnych schematów, powinna jednak ostatecznie zmierzać do ustalenia wartości podatku. Może być ujęta wspólnie z ewidencją księgową i stanowić jej integralną część lub też stanowić odrębną ewidencją przeznaczoną wyłącznie do celów podatkowych.

Często przedsiębiorcy mają problem z zagadnieniami z dziedziny prawa podatkowego, regulacje podatkowe są zawiłe i niejasne a nieprawidłowe rozliczenie się z tytułu podatków może wywołać nieprzyjemne konsekwencje. Warto skorzystać z usługi doradztwa podatkowego, która znajduje się w ofercie naszej Kancelarii. Zapraszamy do kontaktu z doświadczonymi ekspertami podatkowymi, którzy udzielą Państwu wszystkich niezbędnych informacji.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe