• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertów



Czy warto założyć spółkę z o.o.

Przeglądając statystyki, która forma prowadzenia działalności cieszy się największą popularnością można zauważyć, że jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Liczba spółek, które funkcjonują na polskim rynku świadczy o tym, że większość podmiotów gospodarczych na pytanie czy warto założyć spółkę z o.o. odpowiedziałaby twierdząco.

Spółka z o.o. jest spółką kapitałową a co za tym idzie posiada osobowość prawną. Ta cecha pozwala jej na ograniczenie odpowiedzialności wspólników za zobowiązania spółki. W sytuacji nie powodzeń w działalności spółki długi będą egzekwowane z majątku jaki posiada spółka.

Do twierdzącej odpowiedzi na pytanie czy warto założyć spółkę z o.o. skłania także wysokość kapitału zakładowego. W przypadku spółki z o.o. jest to kwota równa 5000 zł, która jest stosunkowo niewielka zwłaszcza jeśli dokona się analizy wysokości kapitału zakładowego spółki akcyjnej. Na początku wspólnicy spółki mogą wpłacić minimalną wartość kapitału a wraz z rozszerzaniem działalności dokonywać jego zwiększenia poprzez kolejne wpłaty na kapitał.



Dane Kontaktowe



Kancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00




Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.