• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówCzy warto założyć spółkę komandytową

Jeżeli zastanawiasz się czy warto założyć spółkę komandytową to bez zastanowienia odpowiem Ci, że warto. Chcesz założyć firmę lecz nie masz odpowiednich środków? Nie przejmuj się. Spółka komandytowa jest spółką, w której nie jest najważniejszy kapitał. Zaufanie do wspólników pozostawia wiele do życzenia? Nie martw się! Spółka komandytowa coś na to zaradzi.

Skoro na pytanie „czy warto założyć spółkę komandytową?” odpowiedziałam, że TAK. To teraz postaram się to uzasadnić. Pierwszym argumentem potwierdzającym w pełni moją odpowiedź jest to, że jeżeli nie ufasz w pełni swoim wspólnikom, to możesz ograniczyć odpowiedzialność. Drugą zaletą tej spółki jest możliwość korzystania z prostszych form opodatkowania. Do jednych z głównych korzyści możemy zaliczyć możliwość ustanowienia komplementariuszem spółki z o.o., co skutkować będzie optymalizacją podatkową. Jeżeli nie posiadasz odpowiednich środków do założenia działalności, to plusem tej spółki jest fakt, że nie posiada obowiązku wniesienia minimalnego kapitału zakładowego.

Jak widzisz moja odpowiedź na pytanie „czy warto założyć spółkę komandytową” była uzasadniona. Jeżeli więc zdecydujesz się na założenie firmy w postaci spółki komandytowej, to skontaktuj się z naszą firmą, która oferuje Ci pomoc w rejestracji spółki komandytowej.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.