Czy warto założyć spółkę z o.o. komandytową

Wielu przedsiębiorców planujących otworzenie działalności zastanawia się nad nowością jaką jest spółka zoo komandytowa. Wielu z nich stawia sobie pytanie „czy warto założyć spółkę z o.o. komandytową?”. Z całym przekonaniem odpowiadam: Tak, warto. Główną zaletą tej formy spółki jest strona podatkowa.

Utwierdzę więc w przekonaniu osoby, które nie do końca są pewne tego, czy warto założyć spółkę z o.o. komandytową. Spółka zoo komandytowa jest korzystnym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na wyeliminowanie odpowiedzialności osobistej za zobowiązania spółki oraz na pojedyncze opodatkowanie dochodów. Natychmiastowo pojawia się kolejne pytanie „w jaki sposób?”. Wiadomo, że negatywną stroną spółki z oo jest obciążenie podwójnym opodatkowaniem. Spółka komandytowa pozwala na pojedyncze opodatkowanie. Tak więc połączenie spółki komandytowej ze spółką z oo pozwala na pojedyncze opodatkowanie wraz z ograniczoną odpowiedzialnością za zobowiązania, na co pozwala udział spółki z oo w tym połączeniu.

Jak więc widzisz moja odpowiedź na pytanie „czy warto założyć spółkę z o.o. komandytową?” była słuszna co udało mi się powyżej udowodnić. Zainteresowany spółką z oo komandytową? Skontaktuj się więc z naszą Kancelarią, która pomoże Ci przejść przez cały proces rejestracji firmy.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe