E rejestracja spółki

E-rejestracja spółki

E-rejestracja spółki to jeden z najnowocześniejszych i najwygodniejszych sposobów na założenie spółki. Dzięki temu przedsiębiorca może załatwić wszystkie formalności online, bez konieczności wychodzenia z domu. W Polsce e-rejestracja spółek funkcjonuje od 2017 roku i cieszy się coraz większą popularnością.

Jakie korzyści niesie ze sobą e-rejestracja spółki?

Przede wszystkim jest to wygodny i szybki sposób na założenie spółki, który pozwala na załatwienie wszystkich formalności online. Dzięki temu nie trzeba wychodzić z domu i stawać w kolejkach w urzędach, co oszczędza czas i pieniądze.

Proces rejestracji spółki poprzez e-rejestrację

Proces rejestracji spółki poprzez e-rejestrację jest bardzo prosty i intuicyjny. Należy podać m.in. nazwę spółki, siedzibę, cel działalności oraz dane osobowe założycieli. Warto zaznaczyć, że formularz ten umożliwia również wygenerowanie umowy spółki oraz protokołu założycielskiego.

Następnie należy dokonać wpłaty kapitału zakładowego. Kwota minimalna wynosi 5000 zł, a wpłatę można dokonać przelewem lub kartą płatniczą. W przypadku spółki z o.o. kapitał zakładowy powinien zostać wpłacony w całości przed złożeniem wniosku o rejestrację.
Kolejnym krokiem jest podpisanie dokumentów elektronicznym podpisem kwalifikowanym.

Po złożeniu wniosku i dokonaniu wpłaty kapitału zakładowego, wniosek zostaje przesłany do Krajowego Rejestru Sądowego. Cały proces trwa zwykle kilka dni roboczych. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku spółka zostanie wpisana do KRS i otrzyma numer KRS oraz NIP.

Warto pamiętać, że e-rejestracja spółki wymaga od nas posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz aktualnego certyfikatu. Zatem jeśli nie posiadasz jeszcze kwalifikowanego podpisu elektronicznego, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Nasi eksperci pomogą Ci wyrobić, a następnie aktywować kwalifikowany podpis elektroniczny spersonalizowany pod Twoje dane.

E rejestracja spółki

Oferty w formie PDF:
▸▸▸Rejestracja spółki z o.o.
▸▸▸Rejestracja prostej spółki akcyjnej

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe